B32561J1225K000
5S-B32561J1225K000
B32561J1225K000
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SilverCap? B32561 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.453 L x 0.272 W (11.50mm x 6.90mm) |
| Lead Spacing: | 0.354 (9.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.394 (10.00mm) |