Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32560J9332K000
B32560J9332K000
5S-B32560J9332K000
B32560J9332K000
CAP FILM 3300PF 10% 1KVDC 2DIP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:SilverCap? B32560
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:500V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Height - Seated (Max):2-DIP
Termination:0.354 L x 0.130 W (9.00mm x 3.30mm)
Lead Spacing:0.256 (6.50mm)
Applications:PC Pins
Features:0.295 (7.50mm)