Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32560J9222M000
B32560J9222M000
5S-B32560J9222M000
B32560J9222M000
CAP FILM 2200PF 20% 1KVDC 2DIP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:SilverCap? B32560
Tolerance:??????20%
Voltage Rating - AC:500V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):2-DIP
Termination:0.354 L x 0.098 W (9.00mm x 2.50mm)
Lead Spacing:0.236 (6.00mm)
Applications:PC Pins
Features:0.295 (7.50mm)