B32560J8153K000
5S-B32560J8153K000
B32560J8153K000
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SilverCap? B32560 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.354 L x 0.181 W (9.00mm x 4.60mm) |
| Lead Spacing: | 0.327 (8.30mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |