Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32560J6224J000
B32560J6224J000
5S-B32560J6224J000
B32560J6224J000
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC 2DIP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:SilverCap? B32560
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - AC:400V
Height - Seated (Max):2-DIP
Termination:0.354 L x 0.303 W (9.00mm x 7.70mm)
Lead Spacing:0.303 (7.70mm)
Applications:PC Pins
Features:0.295 (7.50mm)