B32560J3683J000
5S-B32560J3683J000
B32560J3683J000
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SilverCap? B32560 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.354 L x 0.102 W (9.00mm x 2.60mm) |
| Lead Spacing: | 0.224 (5.70mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |