Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32560J3474K000
B32560J3474K000
5S-B32560J3474K000
B32560J3474K000
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 2DIP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:SilverCap? B32560
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):2-DIP
Termination:0.354 L x 0.291 W (9.00mm x 7.40mm)
Lead Spacing:0.386 (9.80mm)
Applications:PC Pins
Features:0.295 (7.50mm)