B32560J3334K289
5S-B32560J3334K289
B32560J3334K289
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | SilverCap? B32560 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.354 L x 0.252 W (9.00mm x 6.40mm) |
| Lead Spacing: | 0.323 (8.20mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |