B32560J3334J189
5S-B32560J3334J189
B32560J3334J189
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SilverCap? B32560 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.354 L x 0.252 W (9.00mm x 6.40mm) |
| Lead Spacing: | 0.323 (8.20mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |