B32560J0225K000
5S-B32560J0225K000
B32560J0225K000
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SilverCap? B32560 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.354 L x 0.256 W (9.00mm x 6.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.323 (8.20mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |