B32559C6123K000
5S-B32559C6123K000
B32559C6123K000
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32559 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.276 L x 0.118 W (7.00mm x 3.00mm) |
| Termination: | 0.295 (7.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |