B32559C3124K000
5S-B32559C3124K000
B32559C3124K000
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32559 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.276 L x 0.177 W (7.00mm x 4.50mm) |
| Termination: | 0.354 (9.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |