B32529E6154M000
5S-B32529E6154M000
B32529E6154M000
CAP FILM 0.15UF 20% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.307 L x 0.307 W (7.80mm x 7.80mm) |
| Lead Spacing: | 0.512 (13.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |