Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32529E6104K189
B32529E6104K189
5S-B32529E6104K189
B32529E6104K189
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32529
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - AC:400V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):Radial
Termination:0.307 L x 0.307 W (7.80mm x 7.80mm)
Lead Spacing:0.512 (13.00mm)
Applications:PC Pins
Features:0.197 (5.00mm)