B32529C8103K000
5S-B32529C8103K000
B32529C8103K000
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.295 L x 0.197 W (7.50mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |