B32529C3334M289
5S-B32529C3334M289
B32529C3334M289
CAP FILM 0.33UF 20% 250VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.307 L x 0.307 W (7.80mm x 7.80mm) |
| Lead Spacing: | 0.512 (13.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |