B32529C3154J189
5S-B32529C3154J189
B32529C3154J189
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.295 L x 0.197 W (7.50mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |