B32529C3104J289
5S-B32529C3104J289
B32529C3104J289
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.287 L x 0.177 W (7.30mm x 4.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.374 (9.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |