B32529C1684K189
5S-B32529C1684K189
B32529C1684K189
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.295 L x 0.236 W (7.50mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.413 (10.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |