B32529C155K289
5S-B32529C155K289
B32529C155K289
CAP FILM 1.5UF 10% 63VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.295 L x 0.236 W (7.50mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.413 (10.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |