B32529C1473J289
5S-B32529C1473J289
B32529C1473J289
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.287 L x 0.098 W (7.30mm x 2.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.256 (6.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |