Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32529C1334K289
B32529C1334K289
5S-B32529C1334K289
B32529C1334K289
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:B32529
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:63V
Voltage Rating - AC:100V
Height - Seated (Max):Radial
Termination:0.283 L x 0.138 W (7.20mm x 3.50mm)
Lead Spacing:0.315 (8.00mm)
Applications:PC Pins
Features:0.197 (5.00mm)