B32529C1334K189
5S-B32529C1334K189
B32529C1334K189
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.283 L x 0.138 W (7.20mm x 3.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.315 (8.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |