B32529C1224M289
5S-B32529C1224M289
B32529C1224M289
CAP FILM 0.22UF 20% 100VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32529 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.287 L x 0.138 W (7.30mm x 3.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.315 (8.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |