Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32529C0683J189
B32529C0683J189
5S-B32529C0683J189
B32529C0683J189
CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32529
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:40V
Voltage Rating - AC:63V
Height - Seated (Max):Radial
Termination:0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm)
Lead Spacing:0.256 (6.50mm)
Applications:PC Pins
Features:0.197 (5.00mm)