B32524R6225K000
5S-B32524R6225K000
B32524R6225K000
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
| Series: | B32524 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.083 (27.50mm) |