B32524Q8334K000
5S-B32524Q8334K000
B32524Q8334K000
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
| Series: | B32524 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.240 L x 0.433 W (31.50mm x 11.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.827 (21.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.083 (27.50mm) |