B32524Q6475K
5S-B32524Q6475K
B32524Q6475K
CAP FILM 4.7UF 10% 400VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32524 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.083 (27.50mm) |