B32524Q3106K
5S-B32524Q3106K
B32524Q3106K
CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL
| Series: | B32524 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.240 L x 0.709 W (31.50mm x 18.00mm) |
| Lead Spacing: | 1.083 (27.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.083 (27.50mm) |