B32524Q1336K000
5S-B32524Q1336K000
B32524Q1336K000
CAP FILM 33UF 10% 100VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32524 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.240 L x 0.709 W (31.50mm x 18.00mm) |
| Lead Spacing: | 1.083 (27.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.083 (27.50mm) |