B32523R0226K000
5S-B32523R0226K000
B32523R0226K000
CAP FILM 22UF 10% 63VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32523 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.043 L x 0.472 W (26.50mm x 12.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.866 (22.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.886 (22.50mm) |