B32523Q6684M000
5S-B32523Q6684M000
B32523Q6684M000
CAP FILM 0.68UF 20% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32523 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.650 (16.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.886 (22.50mm) |