B32523Q6474J000
5S-B32523Q6474J000
B32523Q6474J000
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32523 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.630 (16.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.886 (22.50mm) |