B32523Q3225K189
5S-B32523Q3225K189
B32523Q3225K189
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | B32523 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.043 L x 0.413 W (26.50mm x 10.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.650 (16.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.886 (22.50mm) |