B32523Q3105K000
5S-B32523Q3105K000
B32523Q3105K000
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32523 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.591 (15.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.886 (22.50mm) |