B32522N6105K000
5S-B32522N6105K000
B32522N6105K000
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32522 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.728 (18.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |