B32522E6224K000
5S-B32522E6224K000
B32522E6224K000
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32522 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.433 (11.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |