B32522C3474M189
5S-B32522C3474M189
B32522C3474M189
CAP FILM 0.47UF 20% 250VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32522 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.433 (11.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |