Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32522C3274J000
B32522C3274J000
5S-B32522C3274J000
B32522C3274J000
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:B32522
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):Radial
Termination:-
Lead Spacing:-
Applications:PC Pins
Features:0.591 (15.00mm)