B32522C3155J000
5S-B32522C3155J000
B32522C3155J000
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32522 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.689 (17.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |