B32522C0106K189
5S-B32522C0106K189
B32522C0106K189
CAP FILM 10UF 10% 63VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32522 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.689 (17.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |