Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32521C3394K000
B32521C3394K000
5S-B32521C3394K000
B32521C3394K000
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:B32521
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):Radial
Termination:-
Lead Spacing:-
Applications:PC Pins
Features:0.394 (10.00mm)