B32521C3224M289
5S-B32521C3224M289
B32521C3224M289
CAP FILM 0.22UF 20% 250VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32521 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.433 (11.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.394 (10.00mm) |