B32520E6154J000
5S-B32520E6154J000
B32520E6154J000
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32520 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.406 L x 0.236 W (10.30mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.472 (12.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |