B32520E6153K000
5S-B32520E6153K000
B32520E6153K000
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32520 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.315 (8.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |