B32520C1474M000
5S-B32520C1474M000
B32520C1474M000
CAP FILM 0.47UF 20% 100VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32520 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.394 L x 0.197 W (10.00mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.413 (10.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |