B32520C0105M189
5S-B32520C0105M189
B32520C0105M189
CAP FILM 1UF 20% 63VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32520 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.394 L x 0.197 W (10.00mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.413 (10.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.295 (7.50mm) |