B32362A3257J030
5S-B32362A3257J030
B32362A3257J030
CAP FILM 250UF 5% 330VAC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32362 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 330V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 70??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.346 Dia (85.00mm) |
| Lead Spacing: | 7.756 (197.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.378 (35.00mm) |