B32361A2806J050
5S-B32361A2806J050
B32361A2806J050
CAP FILM 80UF 5% 250VAC SCREW
| Series: | B32361 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 2.500 Dia (63.50mm) |
| Lead Spacing: | 3.228 (82.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.378 (35.00mm) |