B32361A2157J050
5S-B32361A2157J050
B32361A2157J050
CAP FILM 150UF 5% 250VAC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32361 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 70??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 2.500 Dia (63.50mm) |
| Lead Spacing: | 5.197 (132.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.378 (35.00mm) |